Domy pasywne

dom pasywny 1

Czym jest dom pasywny?

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, Sun Fee wprowadziło do oferty w pełni zautomatyzowaną Energetykę Inteligentną domów. Oznacza to, że w ciągu roku taki dom produkuje tyle energii ile sam potrzebuje do celów grzewczych i bytowych, możemy więc mówić o domu bez rachunków! ‍

Dom pasywny wyróżnia bardzo niskie zapotrzebowanie na energię do ogrzewania – poniżej 15 kWh/(m² rok). Oznacza to, że w ciągu sezonu grzewczego do ogrzania jednego metra kwadratowego mieszkania potrzeba 15 kWh, co odpowiada spaleniu 1,5 l oleju opałowego, bądź 1,7 m³ gazu ziemnego, czy też 2,3 kg węgla. Dla porównania, zapotrzebowanie na ciepło dla budynków konwencjonalnych budowanych obecnie wynosi około 120 kWh/(m² rok).

Naszą ideą jest zapewnienie naszym klientom domu, który jest samowystarczalny włączając w to budowę Ogrzewania opartego na Pompie Ciepła powietrze-powietrze, Instalacji Fotowoltaicznej, jak również Przydomowej oczyszczalni ścieków.

SUN FEE Domy pasywne

Są to energooszczędne budynki zasilane odnawialnymi źródłami energii. Zastosowanie naszego systemu składającego się z paneli fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych, pompy ciepła, wentylacji mechanicznej oraz wysokiej klasy materiałów jak wełna skalna, drewniano-aluminiowe pasywne powoduje, że SUN FEE Domy Pasywne to jedyny na rynku tak zaawansowany technologicznie budynek z tak niskimi kosztami eksploatacji. Ścisła współpraca z wiodącymi Partnerami, którymi jest Sharp, Stiebel Eltron, Hörmann, czy Sokółka, powoduje, że nasze domy pasywne są dostępne w cenie nie odbiegającej tradycyjnych domów.

Przedstawiamy kompleksowa ofertę, ponieważ cena obejmuje projekt domu wraz z budową, wszystkimi materiałami oraz urządzeniami. Cena Domu Pasywnego zawiera również usługę geodezyjną, usługę geologiczną oraz wsparcie prawne przy uzyskaniu kredytu czy dopłaty z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.

Domy hybrydowe & lokalizacja

Domy Hybrydowe budujemy zarówno na Osiedlach Domów Hybrydowych jak i w lokalizacjach wybranych przez klienta. Domy pasywne cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ gwarantują najwyższą jakość i funkcjonalność. Dom Hybrydowy to indywidualny i nowoczesny produkt, w którym rożne technologie łączymy w harmonijny sposób, aby współdziałały i wspomagały się wzajemnie tworząc przyjazne użytkownikom i środowisku, kompletne miejsce do życia. Poniższe schematy prezentują wszystkie najważniejsze systemy Domów Pasywnych Sun Fee.

dom-pasywny-2
dom-pasywny-3

Oszczędności

Sun Fee przedstawia zapotrzebowanie na energię oraz koszty ogrzania domu standardowego i pasywnego:

Dom standardowy – 100 kWh / (m2rok)
100 kWh / (m2rok) = ok. 10 m3 gazu / (m2rok)
640 zł dla 120 m2

Dom Pasywny – 15 kWh / (m2rok) 15 kWh / (m2rok)
ok. 4 kWh prądu / (m2rok)
<100 zł dla 120 m2

Roczne Oszczędności na ogrzewaniu domu:
(woda, prąd, ogrzewanie (gaz/węgiel) = 15.000 zł